(DOGRYWKA) Poznajmy się [1] Ernest Koza

Publikujemy obiecaną “dogrywkę” a w niej po raz kolejny Ernest Koza, który tym razem zdradza więcej szczegółów ze swojego żużlowego życia. Jesteście ciekawi jakich? Zapraszamy do lektury ! 

Przeszłość

 

 1. Jak zaczęła się Twoja miłość do żużla?

  Wszystko zaczęło się wraz z pierwszymi treningami. 

 2. Pierwszy raz na meczu żużlowym byłem…

  Nie pamiętam dokładnie kiedy to było, ale najprawdopodobniej w latach 2003-2004 

 3. W jakim wieku rozpocząłeś swoją przygodę ze sportami motorowymi? Czy od razu był to żużel?

  Chyba jak większość w tamtych czasach zaczynałem na motorynce :). Później wiązałem swoją przyszłość z motocrossem i nawet brałem udział w licznych zawodach. Natomiast żużel zacząłem trenować w wieku 16 lat.

 4. W którym roku zdałeś egzamin na licencje i na jakim torze?

  2002 rok, tor w Częstochowie.

 5. Twoje pierwsze zawody młodzieżowe w życiu?

  Pierwsze moje zawody młodzieżowe to była jedna z rund MDMP rozgrywana w Tarnowie. Nie pamiętam za bardzo jak mi na nich poszło. 

 6. Kiedy i gdzie wystąpiłeś w pierwszym meczu ligowym?

  Pierwszy raz oficjalnie wystąpiłem w zawodach ligowych jako gość w Rybniku i zdobyłem 3 punkty. (43:46 przegrany mecz w fazie playoff z drużyną z Ostrowa Wielkopolskiego. przyp.red.)

 7. Jakie zawody w swoim wykonaniu wspominasz najlepiej i dlaczego?

  Tak na prawdę każde zawody mają w sobie coś takiego co zawsze pozostaje w pamięci. Nie mam takiego jednego jedynego meczu. 

 8. Kim byłbyś jeśli nie zostałbyś żużlowcem?

  Chciałem zostać architektem, ale trochę się pozmieniało 🙂 

Teraźniejszość

 

 1. W poprzednim sezonie byłeś wyróżniającym się zawodnikiem naszej drużyny. Szczególnie końcówka sezonu była taka jaka byś sobie życzyła. Jakie cele stawiasz sobie w obecnym sezonie? Drużynowo i indywidualnie?

  Tak to prawda. Końcówka sezonu była wyjątkowo udana dla mnie w meczach ligowych. Chciałbym teraz rozpocząć sezon tak jak go kończyłem, ale nie ma co gdybać. To będzie nowe rozdanie i pojawia się wiele nowych możliwości. Liczę na to ,że limit pecha wykorzystaliśmy w tamtym sezonie. Indywidualnie natomiast chciałbym zakwalifikować się do jak największej ilości zawodów w Polsce jak i zagranicą. Dobre wyniki pomogłyby mi dostać angaż w jednej z lig zagranicznych a nie ukrywam ,że chciałbym spróbować swoich sił gdzieś także poza polską ligą. 

 2. Czy są w naszej drużynie zawodnicy z którymi jeździłeś już gdzieś wcześniej? Oczywiście pomijając naszych młodych gniewnych juniorów a także tych, którzy zostali w kadrze na przyszły sezon? Może z kimś miałeś okazje poznać się już bliżej wcześniej?

  Miałem okazję poznać się z Serdżio (Sergiej Logachev przyp.red.) z którym startowałem w Krośnie. 

 3. W Nice 1 lidze oprócz Wandy wystąpi siedem innych zespołów. Na którym torze lubisz jeździć najbardziej ?

  Zdecydowanie Kraków. 

 4. Która drużyna w Nice 1 lidze będzie najsilniejsza?

  Wanda Kraków 🙂 

 5. Przejdźmy do bardziej realnych kwestii. Możesz opowiedzieć jak wyglądają Twoje przygotowania do sezonu i na jakim etapie jesteś? Sprzętowo i fizycznie.

  Trenujemy ostro 6 czasem nawet 7 razy w tygodniu. Regularnie biegamy na bieżni, gramy w squasha, ćwiczymy elementy walki a także karate tak więc fizycznie jesteśmy bardzo dobrze przygotowani. Tak samo jest ze sprzętem. W garażu kończymy powoli jego kompletowanie i myślimy poważnie już o jak najszybszym wyjeździe na tor. 

 6. Czy zmieniłeś coś w swoich przygotowaniach w stosunku do lat poprzednich?

  Trochę się zmieniło względem lat poprzednich, ale co to pozostanie tajemnicą. 

 7. Wiemy ,że blisko trzymasz się z Januszem Kołodziejem. Czy również przed tym sezonem przygotowujecie się wspólnie, oprócz tego chłopaki ze szkółki Janusza?
  Dokładnie tak. Trenujemy wspólnie z Jankiem, dlatego odpowiadając na poprzednie pytania cały czas mówiłem w liczbie mnogiej. Oprócz nas również w treningach uczestniczą Piotrek Pióro, Kamil Kiełbasa, Bartek Kowalski a także cała  szkółka Janusza. Warto zaznaczyć też ,że między treningami wspólnie ze szkółką mamy lekcje języka angielskiego oraz lekcje typowo żużlowe. 
 8. Możesz zdradzić jakim sprzętem będziesz dysponował w przyszłym sezonie?

  Mogę zdradzić ,że niemal wszystko jest już gotowe. Czekamy tylko jeszcze na poszczególne części a także te silniki, które zostały oddane do remontu.

 

Przyszłość

 

 1. Czy zastanawiałeś się kiedyś co będziesz robić po zakończeniu kariery? Czy chciałbyś zostać przy żużlu?

  Na razie kompletnie o tym nie myślę. Mam dopiero 23 lata i wszystkie siły chciałbym rzucić na żużel. Na tym się skupiam i tu chciałbym coś osiągnąć. 

 2. W związku z tym przed Tobą długie lata jazdy na motocyklu.  Jak chciałbyś pokierować swoją karierą. Czy jest jakieś miejsce w którym widzisz się za 5 lat?

  Indywidualnie chciałbym występować w SGP i SEC. Trzeba stawiać sobie ambitne cele.
  Oprócz tego dołożyłbym do tego zestawienia jeszcze jazdę w ekstralidze. Może uda się to z Wandą? 

 

 

Sponsor tytularny
Partnerzy Klubu
 •  
Sponsorzy główni
Sponsorzy
Partnerzy