(DOGRYWKA) Poznajmy się [3] Bartek Kowalski

Chcecie dowiedzieć się czego nie może doczekać się Bartek? Jak prezentuje się jego garaż lub może dzięki komu nasz junior rozpoczął przygodę z żużlem? Jeśli tak to poniżej znajdziecie odpowiedzi na te i inne pytania! Zapowiadana dogrywka, świeża i gotowa do czytania! 

 

Przeszłość

 1. Jak zaczęła się Twoja miłość do żużla?
  To była miłość od pierwszego wejrzenia, gdy po raz pierwszy rodzice i dziadziu zabrali mnie na zawody żużlowe w Tarnowie.
 2. Pierwszy raz na meczu żużlowym byłem…
  Nie pamiętam jakie to były zawody. Miałem wtedy pięć lub sześć lat.
 3. W jakim wieku , gdzie i u kogo rozpocząłeś treningi w sporcie motorowym i czy od razu był to żużel?
  Moja przygoda z motocyklami zaczęła się gdy mój dziadziu kupił mi małą crossówke w wieku 6 lat. Od tamtej pory nie rozstaje się z motocyklami. 
 4. Po ilu latach treningów zdałeś egzamin na licencje i na jakim torze?
  Wliczając mniejsze pojemności to po pięciu latach, z czego ostatnie dwa trenowałem już na 500cc. Egzamin zdałem tu w Krakowie
 5. Nie było to dawno to na pewno będziesz pamiętał. Jak poszły Ci Twoje pierwsze zawody młodzieżowe ?
  To było 31 lipca w Tarnowie, podczas jednej z rund Nice Cup. Byłem rezerwowym i dane mi było wyjechać raz na tor. Przy próbie ataku na prowadzącego upadłem niestety na ostatnim łuku.
 6. Jaki mecz,zawody wspominasz najlepiej lub może jakie utkwiły Ci najbardziej w pamięci? Takie które oglądałeś jako kibic.
  To był mecz derbowy Grupa Azoty Unia Tarnów – PGE Stal Rzeszów, który obfitował w wiele emocjonujących starć, a przede wszystkim wyścig 15, gdy na krawędzi ryzyka „cięli się” Janusz Kołodziej i Dawid Lampart.
 7. Na kim wzorowałeś się gdy rozpoczynałeś swoją przygodę z żużlem, kto był Twoim idolem.
  Myślę, że jak u większości chłopaków z Tarnowa, jest to Janusz Kołodziej.
 8. Kim chciałbyś być jeśli nie zostałbyś żużlowcem?
  Gdybym nie został żużlowcem, chciałbym i tak być przy tym sporcie. Pracowałbym jako mechanik u innego, klasowego, zawodnika.

 

Teraźniejszość

 

 1. Zdałeś licencje. Masz za sobą już występy w zawodach młodzieżowych z bardzo dobrym skutkiem jak np. te w Gdańsku. Jakie stawiasz sobie cele na zbliżający się sezon?
  Chcę zdobyć jak najwięcej doświadczenia i przede wszystkim bezpiecznie objechać wszystkie zawody.
 2. W kadrze jesteście naszego zespołu jesteście w czterech kolegów. Oczywiście Patryk Zieliński na razie musi zadowolić się występami w zawodach młodzieżowych ze względu na wiek. Przed wami chyba ciężka walka o 2 miejsca w składzie na mecz. Łatwiej czy trudniej rywalizować właśnie z kolegami?
  Będzie to mój pierwszy sezon w kadrze drużyny. Jeśli chodzi o rywalizację z kolegami, to w tej chwili ciężko jest mi odpowiedzieć, ponieważ jeszcze nigdy nie byłem w takiej sytuacji. Mimo zapowiadającej się rywalizacji myślę, że będziemy się dobrze dogadywać. 
 3. W Nice 1 lidze oprócz Wandy wystąpi siedem innych zespołów. Na których torach przyszło Ci już startować? Może masz jakieś które bardzo polubiłeś?
  Jeździłem w Gdańsku. Tor w Trójmieście wspominam bardzo dobrze. W jednej z rund DMPJ wywalczyłem tam 10 punktów w 4 wyścigach. Kolejnymi znanymi mi torami są Piła i Bydgoszcz, na których w zeszłym roku zajmowałem trzecie miejsce w rundach Nice Cup. Obiekt w Bydgoszczy jest dość ciekawy pod względem geometrii dlatego tym bardziej szkoda ,że Polonia spadła do II ligi i nie będę miał możliwość zawitać tam kolejny raz, tym razem z drużyną. 
 4. Która drużyna w Nice 1 lidze będzie najsilniejsza i dlaczego? Co może przesądzić o tym ,że to właśnie ta drużyna awansuje do PGE Ekstraligi.
  Przed sezonem nie można prognozować zbyt wiele, ponieważ w żużlu wynik zależy od wielu czynników. Patrząc na nazwiska to faworytami wydają się być ROW Rybnik i Orzeł Łódź. Zagadką dla łodzian jak i ich rywali może być tor. Jeśli dobrze się spasują to u siebie będą bardzo groźni. 
 5. Większość ekspertów skreśla naszą drużynę jeszcze przed startem rozgrywek. Co Ty uważasz o sile naszego zespołu, na co nas stać?
  Myślę, że nie powinno się skreślać żadnej drużyny przez sezonem. To jest sport i czasem zaskakuje. Uważam ze stać nas na dobry wynik. 
 6. Przejdźmy do bardziej realnych kwestii. Możesz opowiedzieć jak wyglądają Twoje przygotowania do sezonu i na jakim etapie jesteś? Sprzętowo i fizycznie.
  Trenuję pod opieką trenera Janusza Kołodzieja i Ernesta Kozy. Są doświadczonymi zawodnikami, więc ufam, że ich cykl przyniesie oczekiwane efekty. Jeśli chodzi o sprzęt to mam 3 kompletne motocykle i kilka silników w zapasie. Myślę, że nie mogę narzekać.
 7. Jesteś młodym zawodnikiem i nie masz zbyt wielkiego doświadczenia w przygotowaniach do sezonu. Polegasz na kimś w kontekście przygotowań czy sam się przygotowujesz?
  Jak wspomniałem wcześniej, przygotowuję się wraz z trenerem Januszem i Ernestem, poza wspólnymi treningami staram się też sam dbać o formę chociażby chodząc na siłownie, basen, snowboard czy jeżdżąc na quadzie.
 8. Jak wygląd Twój „garaż”. Czy sprzęt do sezonu już jest gotowy ?
  Właściwie tak. Jedynie silniki oczekują w ciepełku na lepsze warunki atmosferyczne by je zamontować w ramy. 

 

Przyszłość

 1. Jesteś na starcie swojej kariery. Za Tobą udane już rozgrywki młodzieżowe. Jakie masz plany na najbliższe lata. Jak chciałbyś by potoczyła się Twoja kariera.
  Na razie to bardziej przygoda niż kariera (śmiech). Chcę być jak najlepszym i zajść na szczyt, będę próbował to realizować krok po kroku. 

2. Uważasz ,że dla zawodnika lepiej jeśli od razu zacznie startować w PGE Ekstralidze czy może jak zacznie od II               czy I ligi i będzie stopniowo nabierał doświadczenia?
         Myślę ,że nie ma reguły. Najważniejsze to iść do przodu i rozwijać się. Doświadczenie można                 nabierać wszędzie bez znaczenia w której lidze się startuje. 

Dziękuję za rozmowę i pozdrawiam wszystkich kibiców w Krakowie. Już nie mogę się doczekać wyjazdu na tor i spotkania się z Wami podczas zawodów!

Sponsor tytularny
Partnerzy Klubu
 •  
Sponsorzy główni
Sponsorzy
Partnerzy