(DOGRYWKA) Poznajmy się [2] Marcin Jędrzejewski

Czego jeszcze nie wiecie o Marcinie Jędrzejewskim  ??

Na niedzielne popołudnie przygotowaliśmy kilka ciekawostek z życia naszego nowego zawodnika a także garść informacji na tematy najbardziej nas interesujące, czyli chociażby na jakim etapie są przygotowania czy jak Marcin widzi to wszystko co czeka nas w nadchodzącym sezonie lub kogo pozdrawia i komu dziękuje na łamach naszej klubowej strony?.

 

Zapraszamy do lektury !

 

Przeszłość

 1. Jak zaczęła się Twoja miłość do żużla?

 

Myślę że jak u większości chłopaków. W wieku kilku lat, tata pierwszy raz zabrał mnie na mecz i tak to się wszystko zaczęło. 

 

 1. Pierwszy raz na meczu żużlowym byłem…

 

Tak jak wspomniałem wyżej.. miałem zaledwie kilka lat i nie pamiętam jaki to był mecz, ale na pewno Polonii Bydgoszcz.

 

 1. W jakim wieku , gdzie i u kogo rozpocząłeś treningi w sporcie motorowym i czy od razu był to żużel?

 

Ogólnie z motorami mam styczność od 5 roku życia, a pierwszym dosiadanym sprzętem była słynna motorynka. Moja przygoda z żużlem rozpoczęła się w wieku 12 lat w Tucholi, gdzie z inicjatywy Pana Adama Wielewskiego  powstał mini tor. Potem tata kupił mi motor żużlowy i praktycznie dzień w dzień “ujeżdżałem” go na naszym torze.

 

 1. Po ilu latach treningów zdałeś egzamin na licencje i na jakim torze?

 

Licencje zdałem w wieku 16 lat w 2003r. na torze w Lesznie.

 

 1. Pamiętasz swoje pierwsze zawody młodzieżowe w życiu?

 

Za bardzo nie pamiętam, więc pewnie szału nie było w tych zawodach 😀

 

 1. Kiedy i gdzie wystąpiłeś w pierwszym meczu ligowym? Między kim był to mecz? Jaki wynik uzyskałeś pamiętasz?

 

Wydaje mi się że w 2004 mecz Polonii z Unia Leszno. (BTŻ Polonia Bydgoszcz – Unia Leszno 51:39 przyp.red.)

 

 1. Jakie zawody w swoim wykonaniu wspominasz najlepiej i dlaczego?

 

Ogólnie każde z których cało i zdrowo wracam do domu.

 

 1. Jaki mecz, zawody wspominasz najlepiej, jakie utkwiły Ci w pamięci, które oglądałeś jako kibic (w TV czy na trybunach)

Dawne mecze Polonii Bydgoszcz z Polonią Piła, gdzie Tomasz Gollob i Hans Nielsen pokazywali co to znaczy prawdziwy Speedway przez duże „S”.

 

 1. Na kim wzorowałeś się gdy rozpoczynałeś swoją przygodę z żużlem, kto był Twoim idolem.

 

Idoli było wielu. Począwszy od Marka Lorama który walczył jak niewielu, poprzez Billy’ego Hamila którego sylwetka robiła wrażenie na każdym, na Tomku Gollobie kończąc, który robił takie akcje po płocie, że długo takiego czegoś nie zobaczymy.

 

 1. Kim byłbyś jeśli nie zostałbyś żużlowcem?

 

Od małego miałem styczność z samochodami gdyż mój tata miał warsztat samochodowy. A ja do dziś lubię sobie „pokręcić śruby”, więc myślę że bym poszedł w tym kierunku.

 

Teraźniejszość

 

 1. W poprzednim sezonie po raz kolejny byłeś wyróżniającym się zawodnikiem Polonii Bydgoszcz. Jakie cele stawiasz sobie w obecnym sezonie? Drużynowo i indywidualnie?

Główny cel to cało i zdrowo przejechać sezon. Po za tym chciałbym punktować ma przyzwoitym poziomie i oczywiście wygrać jak najwięcej meczów z Krakowską Wandą.

 1. Czy są w naszej drużynie zawodnicy z którymi jeździłeś już gdzieś wcześniej? Może z kimś miałeś okazje poznać się już bliżej?

Spotykaliśmy się już na pewno gdzieś na różnych torach, a bliżej się poznać miałem tylko okazje z Ernestem Kozą. Ale myślę że już na początku sezonu wszyscy poznamy się lepiej i stworzymy fajną ekipę.

 1. W Nice 1 lidze oprócz Wandy wystąpi siedem innych zespołów. Na którym torze lubisz jeździć najbardziej ?

Myślę że na każdym, który jest w miarę dobrze przygotowany. No może poza Łodzią bo tam to na razie tylko koparki i ciężarówki śmigają :).

 1. Która drużyna w Nice 1 lidze będzie najsilniejsza i dlaczego? Co może przesądzić o tym ,że to właśnie ta drużyna awansuje do PGE Ekstraligi.

W lidze są drużyny mocne na papierze i teoretycznie słabsze, ale to jest tylko sport i kto awansuje do PGE Ekstraligi dowiemy się na koniec sezonu. Jak wiemy były już nieraz DREAM TEAMy i nic z tego nie wychodziło. Poczekajmy więc do końca ligi a może będzie jakaś niespodzianka.

 1. Większość ekspertów skreśla naszą drużynę jeszcze przed startem rozgrywek. Co Ty uważasz o sile naszego zespołu, na co nas stać?

Ja zawsze mówię że tor zweryfikuje wszystko. Mamy ciekawy skład który stać na wiele. Lepiej startować z teoretycznie przegranej pozycji i potem stwarzać niespodzianki niż już przed sezonem awansować ligę wyżej a w przypadku przegranych iść na odstrzał (śmiech). 

 1. Przejdźmy do bardziej realnych kwestii. Możesz opowiedzieć jak wyglądają Twoje przygotowania do sezonu i na jakim etapie jesteś? Sprzętowo i fizycznie.

Fizycznie jak co roku. Dużo boksu, biegania itp. Trenuje 5-6 razy w tygodniu, więc myślę że fizycznie jest dobrze. Jak puszczą mrozy to oczywiście dojdzie trening na crossie, myślę że 5-6 razy w tygodniu i będzie optymalnie. Co do sprzętu to jesteśmy praktycznie gotowi. Została tak zwana kosmetyka i oczekiwanie na pierwsze treningi.

 1. Czy zmieniłeś coś w swoich przygotowaniach w stosunku do lat poprzednich?

W tym roku może trochę więcej “dawałem sobie w dupę” od samego początku, żeby w miarę zbliżającego się sezonu schodzić z obciążeniami i tylko podtrzymywać to co się wypracowało się wcześniej. Duży nacisk położyłem też na masę ciała. Udało mi się zbić parę kilogramów i zobaczymy co z tego będzie. Co do sprzętu to za dużo się nie zmieniło. 2 kompletne motocykle i jeden praktycznie nowy silnik powinny wystarczyć. Silniki dalej przygotowuje mi Pan Ryszard Kowalski którego przy okazji pozdrawiam i serdecznie mu dziękuję. Moim mechanikiem nadal będzie Bartek „Mineta” Burchardt. 

 1. Czy przygotowujesz się do sezonu sam czy może jest ktoś z kim ćwiczy się najlepiej ?

Na zajęciach na boksie jest fajna grupa ludzi z którymi się fajnie ćwiczy. Każdy motywuję się nawzajem i to jest fajne.

 

Przyszłość

 

 1. Czy zastanawiałeś się kiedyś co będziesz robić po zakończeniu kariery? Czy chciałbyś zostać przy żużlu?

Na pewno chciałbym zostać przy żużlu bo wiadomo że jest to swego rodzaju narkotyk. Siedzę w tym już bardzo długo i ciężko byłoby to rzucić z dnia na dzień. Lubię też sobie ponaprawiać samochody więc jakiś zakład mechaniczny też byłby fajny.

 1. Każdy ma swoje plany na przyszłość. Jedni zawodnicy kontynuują swoje kariery niemal do 50 roku życia inni kończą swoją przygodę z czarnym sportem wcześniej. Jakie plany masz Ty?

Wiadomo że chciałbym jeździć jak najdłużej. Jeśli siły i zdrowie pozwolą to fajnie by było pojeździć do 50tki.

 1. Przed Tobą na pewno jeszcze kilka dobrych lat jazdy na motocyklu żużlowym. Jak chciałbyś pokierować swoją karierą. Czy jest jakieś miejsce w którym widzisz się za 5 lat?

Nie wybiegam tak daleko w przyszłość. Chce w każdym roku prezentować się jak najlepiej, robić jak najlepsze wyniki i piąć się do góry. Do tego dążę w każdym sezonie.

 

 

 

 

Sponsor tytularny
Partnerzy Klubu
 •  
Sponsorzy główni
Sponsorzy
Partnerzy