Rozmowa z właścicielem firmy UFFO Panem Markiem Grabowskim

Prezentujemy Państwu rozmowę z właścicielem firmy UFFO – nowego partnera ARGE Speedway Wandy Kraków.Bardzo się cieszę ,że firma UFFO, której Pan przewodzi a także nasz klub nawiązały współpracę i możemy z dumą ogłosić ,że w sezonie 2018 Pana firma będzie ubierała zawodników, sztab szkoleniowy a także pracowników. Czy może Pan przedstawić swoją firmę i czym dokładnie się zajmuje?Dziękuję! Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że my również z radością przyjęliśmy decyzję włodarzy klubu o nawiązaniu współpracy z naszą firmą. Głównym profilem naszej działalności jest produkcja i sprzedaż odzieży oraz akcesoriów sportowych w dość szerokim zakresie – od przysłowiowych „stóp do głów”. Praktycznie wszystkie wyroby kierowane do naszych Klientów projektowane są zgodnie z ich sugestiami zarówno pod kątem designu jak i kolorystyki. Bardzo dużą wagę przywiązujemy do tego, aby odbiorcy naszych produktów byli  zadowolenie nie tylko z ich wyglądu, ale przede wszystkim z walorów użytkowych, stąd też duża dbałość o jakość i detale, którą cechują się nasze wyroby. Nie inaczej było z serią odzieży wyprodukowaną dla Arge Speedway Wanda Kraków.

Firma UFFO działa na rynku już ponad 20 lat. To bardzo długi okres czasu, udało się Wam już wpisać w ten rynek. Jakie macie Państwo plany rozwoju na kolejne lata.


Rzeczywiście w lutym tego roku minęły 23 lata od założenia naszej firmy. Precyzując marka UFFO na rynku funkcjonuje od 16 lat, ale to i tak wystarczająco długi czas by móc zaistnieć na rynku i myślę, że nam się to udało.  Z uwagi na to, że nie można być jednocześnie wszędzie musieliśmy obrać jakąś ścieżkę rozwoju firmy i  z perspektywy czasu można śmiało stwierdzić, że strategia „step by step” sprawdza się z powodzeniem. Zaczęliśmy od koszykówki –  sportu, który niegdyś wyczynowo uprawiałem – gdzie dzięki znajomości środowiska łatwiej było nam wystartować w tej dość trudnej branży. Później powoli dołączały do tego inne dyscypliny jak siatkówka, piłka ręczna, piłka nożna, triathlon, lekkoatletyka , fitness czy … wędkarstwo. Jak się okazało w tych dziedzinach sportu zapotrzebowanie na odzież i akcesoria sportowe jest bardzo podobne, oczywiście z zachowaniem  specyfiki towarzyszącej każdej z dyscyplin. W tym roku – dzięki nawiązaniu współpracy z Państwem – w portfolio naszych Partnerów biznesowych pojawił się żużel. Plany na kolejne lata to rozpowszechnianie marki UFFO w wyżej wymienionych dyscyplinach w Polsce i za granicą, skąd również mamy sporo Klientów. Jeśli pojawi się ciekawy nowy „target” zapewne przyjrzymy się jemu z uwagą i być może pojawimy się w jakiejś nowej dziedzinie sportu. Chciałbym w tym miejscu zaznaczyć, że do każdego wyzwania podchodzimy z ogromną pokorą i uwagą, skupiając się na tym o czym już wspominałem, czyli satysfakcji odbiorców naszych produktów. Klucz do rozwoju jest dość prosty – jeśli produkty marki UFFO spodobają się włodarzom, zawodnikom, czy kibicom Arge Speedway Wanda Kraków to wówczas jest szansa, że polecą nas innym klubom Nice Polskiej Ligi Żużlowej.

Co oznacza dla Pana i Pana firmy nawiązanie współpracy z naszym klubem.


Przede wszystkim jest to dywersyfikacja odbiorców produktów marki UFFO, dzięki czemu trafią one do świadomości jeszcze szerszego kręgu osób niż dotychczas. Samo pojawienie się w „branży żużlowej”  to dla nas swego rodzaju antidotum na to co dotyka bardzo wiele firm produkujących odzież, czyli sezonowość. Nie jest tajemnicą, że na przełomie wiosny i zimy gry zespołowe praktycznie kończą sezon, a sporty indywidualne nie były w stanie zapełnić powstającej w tym okresie luki w produkcji. Dlatego też decyzję władz Państwa klubu przyjęliśmy z autentyczną radością. Mamy nadzieję, że zaproponowany design odzieży dedykowanej dla Arge Speedway Wandy Kraków będzie na tyle charakterystyczny i odmienny od tego co dotychczas można było zobaczyć w parku maszyn i jego okolicach, że zaowocuje kontraktami z kolejnymi klubami żużlowymi.

Dotychczas firma UFFO nie była powszechnie znana w środowisku żużlowym. Arge Speedway Wanda Kraków to pierwszy klub z którym nawiązaliście współpracę w tym sektorze sportu. Proszę zdradzić gdzie jeszcze można spotkać produkty Pana firmy lub z kim w przeszłości udało Wam się współpracować.


Naszym największym targetem jest koszykówka. W obecnym sezonie z odzieży marki UFFO korzystają dwa zespoły z męskiej Energa Basket Ligi – Polpharma Starogard Gdański, GTK Gliwice, cztery zespoły z Energa Basket Ligi Kobiet – Basket 90 Gdynia, TS Ostrovia Ostrów Wielkopolski, JAS-FBG Sosnowiec i Enea AZS Poznań. Za naszą wschodnią granicą aktualnie o tytuł Mistrza Litwy walczą koszykarki Kibirkstis Wilno, a niedawno akademickim Mistrzem Anglii został męski zespół Alec Reed Academy. Przed nami czwarty sezon współpracy z dynamicznie rozwijającą się Wschodnioeuropejską Ligą Koszykówki Kobiet (EEWBL), której Partnerem Technicznym jesteśmy . To teraźniejszość, a w przeszłości (sezony 2011/2012 oraz 2012/2013) w uniformach UFFO występowały chociażby Mistrzynie Polski i uczestniczki Final Eight Euroligi koszykarki Wisły Can-Pack Kraków, także w Grodzie Kraka już mieśmy okazję być zauważeni. Co istotne z większością z wyżej wymienionych klubów współpracujemy od kilkunastu czy kilku lat , co dla nas jest najbardziej miarodajną oceną wykonanej pracy.

Czy jest Pan kibicem żużlowym ? Mamy nadzieje ,że niejednokrotnie będziemy mogli zobaczyć Pana na naszym stadionie w trakcie spotkań naszej drużyny.


Przyznam szczerze, że żużel znam tylko z telewizji. W Warszawie gdzie się urodziłem i wychowałem, a teraz pracuję niestety nie ma klubu żużlowego. W przeszłości rodzina Gollobów próbowała przez jeden sezon stworzyć taki klub, ale niestety nie udało się podtrzymać zainteresowania sponsorów dłużej niż rok i zanim trafiłem na stadion Gwardii, gdzie rozgrywane były mecze żużlowe, klub przestał istnieć. Od znajomych, którzy są kibicami żużlowymi w swoich miastach wiele słyszałem o klimacie jaki panuje na trybunach i jestem szalenie ciekaw jak to wygląda na żywo. Mimo wszystko nie nazwał bym siebie ignorantem w dziedzinie żużla, ponieważ doskonale wiem kto to jest Zenon Plech, Sławomir Drabik, Greg Hancock, Piotr Protasiewicz, Lee Richardson,Tony Rickardson, Krzysztof Cegielski (szacunek i podziw za determinację w powrocie do zdrowia) nie wspominając o Tomaszu Gollobie. Dlatego nie mogę się już doczekać, aż zobaczę z bliska żużel i kto wie, może poczuje to „coś”. A do Krakowa na mecze Wandy na pewno zawitam i to nie raz – gwarantuję!


 

Dziękuje bardzo za rozmowę i mam nadzieje do zobaczenia na stadionie Wandy. 

 

 

 

Sponsor tytularny
Partnerzy Klubu
  •  
Sponsorzy główni
Sponsorzy
Partnerzy