Wywiad z Victorem Palovaarą

 

 

Witaj Victorze na początek zadam Ci kilka pytań związanych z mistrzostwami świata w Rosji.

Victor: Nie ma problemu choć nie mogę powiedzieć ,że jestem jakimś wielkim fanem futbolu (śmiech). Nie oglądałem do tej pory za dużo meczów na tych mistrzostwach świata. 

Na co stać Waszą reprezentacje? Dwa zwycięstwa w fazie grupowej i blisko zdobycia punktu z Niemcami może dobrze wróżyć?

Nie sądziłem ,że możemy awansować do fazy play off. Wczorajszy mecz zagraliśmy jednak bardzo dobrze i zasłużyliśmy na to by się tam znaleźć choć tak jak mówiłem nie za dużo wiem na temat piłki nożnej. 

Czy uważasz ,że ze Zlatanem Ibrahimovicem w składzie reprezentacja Szwecji byłaby jeszcze silniejsza?

Każdy w Szwecji mówi o Zlatanie i o tym czy drużyna byłaby lepsza czy nie. Jest tu cały czas bardzo popularny. Wydaje mi się jednak ,że drużyna w tym składzie jest zgrana i uważam ,że lepiej ,że nie ma w niej Zlatana. 

Ok, dość o mistrzostwach świata. W ostatnich dniach podpisałeś kontrakt w Wielkiej Brytanii z drużyną Edinburgh Monarchs. To kolejna możliwość jazdy dla Ciebie. Jak postrzegasz podpisanie tego kontraktu?

Taaak, podpisałem ten kontrakt ponieważ czuje ,że potrzebuje więcej meczów.  Spróbuje przenieść swoją całkiem niezłą formę w tym sezonie także na stadiony w Wielkiej Brytanii. Podróżowanie będzie bardzo ciężkie ale mam nadzieje ,że będzie tego warte. 

Co zaważyło na tym ,że drużyna ze Szkocji spojrzała właśnie na Ciebie?

Myślę ,że trochę pomogła mi jazda w Polsce. To mój pierwszy rok w Polsce i jest całkiem nieźle. Mamy ciężki czas dla drużyny i sam kilka meczów zepsułem, ale generalnie jak na pierwszy rok jest nieźle. 

Ostatni mecz wyjątkowo Ci nie wyszedł. Co poszło nie tak?

Mam mały spadek formy i to nie tylko w Polsce ale wszędzie gdzie startuje. Nie mogę dobrze wystartować spod taśmy i potem jakoś gorzej mi się jeździ na dystansie. W meczu z Lublinem miałem wybitnie zły dzień. Wszystko odwróciło się ostatnio w Szwecji i mam nadzieje ,że wróciłem na prawidłową drogę i w najbliższych meczach będzie już tylko lepiej. 

Przed nami mecz z Polonią Piła a potem trochę przerwy od żużla. Co prawda w lipcu mamy jeszcze przełożony mecz z ROW Rybnik ale prócz nas liga odpoczywa. Jak to będzie wyglądało u Ciebie?

Mam mecze w Szwecji a także Wielkiej Brytanii także na pewno będę miał co robić. 

Dziękuje za rozmowę.

Dziękuje i chciałbym pozdrowić wszystkich kibiców Arge Speedway Wandy Kraków. 

Sponsor tytularny
Partnerzy Klubu
  •  
Sponsorzy główni
Sponsorzy
Partnerzy