Site Overlay

Czy Motor Lublin obroni tytuł mistrza?

Motor Lublin Mistrzem Polski na żużlu 2023

Są takie dyscypliny sportu, a co za tym idzie i drużyny, na które w poszczególnych ligach po prostu nie ma mocnych. W piłce nożnej przykładem takiej ekipy w ostatnich latach jest Bayern Monachium. W żużlowej PGE Ekstralidze w rolę Bayernu, tyletyle że na torze żużlowym, wcielił się w ostatnich dwóch sezonach Motor Lublin. Wszyscy zapewne pamiętamy i jesteśmy pod wrażeniem zeszłorocznego finału PGE Ekstraligi. Po pasjonującej rywalizacji drużynowej Motor Lublin pokonał w dwumeczu Betard Spartę Wrocław i po raz drugi z rzędu zdobył Drużynowe mistrzostwo Polski na żużlu.

Mistrz Polski na żużlu 2024 – Kto ma największe szanse?

Nieprzypadkowo od dłuższego czasu PGE Ekstraliga uznawana jest za najlepszą żużlową ligę świata. 8 drużyn w stawce, wśród nich Motor Lublin, Unia Leszno, Stal Gorzów Wielkopolski, Włókniarz Częstochowa itp. Jeśli dodamy do tego fakt, że w najwyższej klasie rozgrywkowej jeżdżą tacy żużlowcy jak aktualny mistrz świata – Bartosz Zmarzlik, Tai Woffinden czy Artiom Łaguta, rywalizacja o tytuł mistrzowski zapowiada się pasjonująco.

Wśród faworytów do mistrzowskiego tytułu, co oczywiste, wymienia się aktualnych mistrzów Polski – Motor Lublin. Chrapkę na to, aby pokrzyżować szyki w lidze lublinianom, mają drużyny Betardu Sparty Wrocław, Unii Leszno, Stali Gorzów Wielkopolski, Włókniarza Częstochowa, a nawet… Falubazu Zielona Góra.

Kiedy start Drużynowych Mistrzostw Polski na żużlu?

Inauguracja Drużynowych mistrzostw Polski na żużlu zaplanowana jest na 12 i 14 kwietnia. Wtedy rozegrana zostanie I runda nowego sezonu żużlowej PGE Ekstraligi.

Kto ma najwięcej tytułów mistrza Polski na żużlu?

Nowy sezon żużlowej PGE Ekstraligi wystartuje za blisko trzy tygodnie. To dobry moment, aby prześledzić, który zespół ma najwięcej tytułów mistrza Polski na żużlu. Niekwestionowanym liderem jeśli chodzi o tytuły mistrzostw Polski na żużlu jest Unia Leszno. Leszczynianie Drużynowe mistrzostwo Polski zdobywali do tej pory siedem razy w historii. Po trzy tytuły mistrzowskie mają w swoim dorobku ekipy Stelmetu Zielona Góra i Unii Tarnów.