Site Overlay

Speedway Ekstraliga: podsumowanie 5 kolejki

Żużlowa PGE Ekstraliga wraca do rywalizacji po tygodniowej przerwie. Pauza w rozgrywkach miała związek, z tym że 11 maja na PGE Narodowym w Warszawie rozgrywana była II runda FIM Speedway Grand Prix. Na ligowy tor wrócili zawodnicy głodni klubowej rywalizacji. Sprawdźmy, co działo się na żużlowych torach w ramach V rundy PGE Ekstraligi.

Ekstraliga po 5 kolejkach

Piątek w ramach V rundy PGE Ekstraligi zdecydowanie przebiegał pod dyktando gospodarzy. W starciu mistrza kraju – Orlen Oil Motoru Lublin z beniaminkiem z Zielonej Góry zdecydowanie triumfowali Bartosz Zmarzlik i spółka. Orlen Oil Motor Lublin pokonał Falubaz Zielona Góra 56:34. W drugim piątkowym pojedynku Betard Sparta Wrocław także nie była zbyt gościnna dla swoich rywali.

Unia Leszno nie miała zbyt wielu argumentów, aby móc przeciwstawić się ekipie Betardu Sparty Wrocław. W efekcie oglądaliśmy pewną wygraną wrocławian, których do zwycięstwa poprowadził tercet Bewley-Woffinden-Kowalski. Ta trójka zawodników zdobyła dla Betardu Sparty w sumie 35 z wszystkich 57 punktów drużyny.

Jeśli chodzi o niedzielne pojedynki, to pierwszy z nich EBUT.PL Stal Gorzów – ZOOLESZCZ GKM Grudziądz został odwołany z powodu złych warunków atmosferycznych. Nie znamy jeszcze daty nadrobienia tej zaległości. Z tego samego powodu nie odbył się mecz w Częstochowie pomiędzy Włókniarzem a Apatorem Toruń. W tym przypadku także nie jest jeszcze znany nowy termin zawodów.

Kiedy kolejne mecze Speedway ekstraliga?

VI runda zmagań żużlowej PGE Ekstraligi zaplanowana jest na 24 i 26 maja. Wtedy najciekawiej zapowiadają się starcia w Lesznie (Unia Leszno – Motor Lublin) i Wrocławiu (Sparta Wrocław – Włókniarz Częstochowa).